Folia PCV - Izolacja Pozioma Muru 1mm

Folia PCV - Izolacja Pozioma Muru 1mm
Materiał: PVC
Grubość: ok. 1mm
Szerokość: od 25cm do 1m
Długość: 30mb
Barwa: czarna

Posiadamy w naszej ofercie produkty dedykowane do izolacji poziomej muru. Praktyczna folia PCV zaprojektowana została w sposób zabezpieczający fundamenty przed wilgocią kapilarną, czyli pociąganiem wilgoci po murze. Brak takiego rozwiązania sprawia, że pojawiająca się na murze wilgoć wędruje ku górze, wnikając w ściany domu. Prowadzi to do łuszczenia farby, odklejania tapet, a także pękania ścian. Obniżają się również właściwości izolacji termicznej ścian. W dłuższym okresie czasu pojawić się może pleśń i grzyby. Fundamenty muru pozbawione właściwej hydroizolacji ulegają powolnie zniszczeniu.

Jednym z elementów zabezpieczających obiekt przed szkodliwymi skutkami wilgoci jest izolacja pozioma, układana w poprzek fundamentów. Przeznaczona do tego celu folia PCV zostaje ułożona na ławach i na ścianach fundamentowych. Zapewnia bardzo dobrą ochronę, dzięki swoim właściwościom. Do najważniejszych cech folii PCV należy zaliczyć:

  • odporność na gięcie,
  • wytrzymałość w środowisku o dużej wilgotności i dużej amplitudzie temperatur,
  • dobra przyczepność do powierzchni muru (dzięki moletowanej strukturze),
  • optymalną szerokość (ułatwia układanie),
  • optymalną grubość (wystarczy ułożenie jednej warstwy),
  • optymalną wielkość (nie wymaga stosowania dużej ilości zakładów między poszczególnymi pasami folii).

Folię PCV do izolacji poziomej układa się na betonowych ławach fundamentowych w pierwszej kolejności, a także na styku ścian fundamentowych i zewnętrznych. Istotne znaczenie ma dokładne zespolenie poziomej izolacji fundamentów z izolacją podłogi na gruncie. Ważne jest także, aby pozioma izolacja nie została wykonana poniżej poziomu hydroizolacji.

Proponujemy sprawdzony materiał do wykonania poziomej izolacji. Oferujemy folię PCV o grubości 1mm w kilku wariantach szerokości. Materiał powstał na bazie zmiękczonego polichlorku winylu wzbogaconego o środki pomocnicze. Oferujemy atrakcyjną cenę produktu. Chętnie udzielimy także dodatkowych informacji, dotyczących właściwości produktu.

 

Zamów katalog w wersji papierowej

Zobacz katalog online

Pliki do ściągnięcia